~N.E.O~ Index du Forum
S’enregistrerRechercherFAQMembresGroupesConnexion
Sa Fim Oameni Viata Si Cuvantul Patriarhului Pavel Al Ser

Répondre au sujet    ~N.E.O~ Index du Forum » Forum Public » Règles Sujet précédent
Sujet suivant
Sa Fim Oameni Viata Si Cuvantul Patriarhului Pavel Al Ser
Auteur Message
elecfay

Masculin

Message Sa Fim Oameni Viata Si Cuvantul Patriarhului Pavel Al Ser Répondre en citant

Autorul a făcut foarte bine când a dat manuscrisul acestei cărți chiar Patriarhului Pavel pentru a-l citi și pentru a primi binecuvântare spre publicare. Patriarhul l-a citit, dar, din pricina smereniei sale, l-a reținut multă vreme. Totuși, până la urmă și-a dat binecuvântarea să apară cartea. Și eu am citit-o încă din manuscris și nu am găsit nimic ce-ar fi trebuit îndreptat. Domnul Iovan Ianici a depus o muncă impresionantă pentru a aduna date despre Patriarhul Pavel și pentru a scrie această carte pe care poporul a primit-o cu multă bucurie, fapt adeverit și de numărul mare al reeditărilor. Acum deja se traduce și în alte limbi… Rareori se întâmplă să apără cărți despre personalități care sânt încă în viață, dar Iovan Ianici a simțit nevoia să scrie această biografie încă din timpul vieții patriarhului – și cred că bine a făcut. Citind-o, se poate vedea că a fost scrisă cu o mare dragoste pentru Sfinția Sa, păstrând totuși obiectivitatea. Toți care o vor parcurge vor avea parte de un mare folos în creșterea duhovnicească. (protodiacon Momir Lecici)

Details:
rank:
price: $9.00
bound: 196 pages
publisher: CreateSpace Independent Publishing Platform (March 29, 2017)
lang: Romanian
asin:
isbn: 1545035318, 978-1545035313,
weight: 11 ounces (
filesize:

Sa fim oameni!: Viata si cuvantul Patriarhului Pavel al Serbiei (Romanian Edition) Iovan Ianici
Sa fim oameni!: Viata si cuvantul Patriarhului Pavel al Serbiei (Romanian Edition) book from motorola read Sa fim oameni!: Viata si cuvantul Patriarhului Pavel al Serbiei (Romanian Edition) book for android

Un extras din volum: “Deseori, dar
mai ales inainte de praznicele Nasterii si Invierii, Patriarhul Pavel era solicitat sa
dea interviuri ..Sa fim oameni..de
decese, oameni care fuseseră ucişi în război – îndrăznea să ..Viata si Cuvantul Patriarhului Pavel al Serbiei - Iovan Ianici - -
Atat cat poate cuprinde scrisul si mintea omeneasca, Iovan Ianici (fo.

STRIGATELE IN PUSTIU ALE PATRIARHULUI PAVLEVIATA SFANTULUI IOAN MAXIMOVICI (documentar VIDEO si
text).
12 Mai 2011 ..PREZENTAREA CARTII de la Predania: “SA FIM OAMENI! VIATA SI CUVANTUL
PATRIARHULUI PAVEL AL SERBIEI”, de Iovan IaniciDesigur că în afara sfintei personalităţi a patriarhului, am întâlnit şi un ..

..Patriarhul Pavel
s-a născut pe 11 septembrie 1914 în satul Kućanci din ..Patriarhul Pavle al
Serbiei: A FI OM SI PRINTRE NEOAMENIS-a întrunit Sfântul
Sinod al Bisericii Serbiei şi episcopii electori trebuiau să însemneze c.
***.
18 Nov 2009 ..

5d8a9798ff

Sam 8 Juil - 19:08 (2017)
Publicité

Message Publicité
PublicitéSupprimer les publicités ?

Sam 8 Juil - 19:08 (2017)
Répondre au sujet    ~N.E.O~ Index du Forum » Forum Public » Règles Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1

Sauter vers: 

Index | Panneau d’administration | créer un forum | Forum gratuit d’entraide | Annuaire des forums gratuits | Signaler une violation | Conditions générales d'utilisation